Preise pl
Kopfzeilenbild  
Sprach- und Übersetzungsbüro  
  - Witam -   - Strona główna -
 
 
Tłumaczenia pisemne
Tłumaczenia ustne
Lektor/Korepetycje
Dodatkowe Usługi
Cennik
O mnie
Linki
Kontakt/Zlecenie
ABGs
 
 

Cennik


Tłumaczenia pisemne
Ceny kształtują się w zależności od kombinacji językowej, dziedziny, a przede wszystkim długości tekstu, jego stopnia trudności oraz terminu realizacji zlecenia (tryb zwykły lub ekspresowy) od 0.70 centów do 1.50 € za wiersz. Jedna linijka normatywna (zwykły wiersz) to 55 znaków ze spacjami włącznie. Liczba znaków zostaje ustalona na podstawie tekstu przetłumaczonego, a więc w języku docelowym. Przy większych zamówieniach istnieje możliwość rozliczenia za stronę (1800 znaków). Przy większych lub kilkakrotnych zamówieniach można uzyskać zniżkę i/albo zapłacić w ratach.

Minimalna wartość zlecenia wynosi 15 €. Nie dotyczy to regularnego tłumaczenia krótkich tekstów korespondencji stałych klientów.

Tłumaczenia ustne
Głównym czynnikiem decydującym o cenie w przypadku tłumaczeń ustnych jest czas (stawka godzinowa). Ponieważ jednak wpływ na cenę mają również inne czynniki, jak np. dziedzina, intensywność i czasochłonność przygotowania (terminologicznego etc.) oraz rodzaj spotkania/imprezy itp., podanie konkretnej ceny bez znajomości tychże jest raczej trudne, wręcz niemożliwe. Proszę skontaktować się ze mną z odpowiednim wyprzedzeniem a przedstawię Państwu szacunkowy kosztorys (propozycję cenową).

Dla orientacji: za czas dojazdu (w obie strony) wliczam do rachunku połowę ustalonej stawki za czas tłumaczenia, a więc np.: przy godzinie tłumaczenia ustnego za 40 €, doliczając po pół godziny za dojazd i powrót (stawka godzinowa 20 €), ogólna kwota wynosi 60 €. W szczególnych wypadkach (np. tłumaczenie w Urzędzie Pracy) możliwe tłumaczenie za 25 € za godzinę.

Lektor/Korepetycje/Konwersacje
Moja oferta obejmuje lekcje języków: niemieckiego, polskiego i rosyjskiego. Ceny korepetycji są zależne od 3 podstawowych czynników: stopnia zaawansowania, długości jednostki lekcyjnej (45, 60 lub nawet 90 min) i miejsca odbywania się lekcji (u klienta/ucznia bądź u mnie). W rachubę wchodzi również nauka w grupach (odpowiednio obniżająca cenę). Pełna godzina zegarowa (60 minut) jest możliwa już od 14 €. Istnieje też możliwość negocjacji indywidualnych rabatów.

Możliwa bezpłatna lekcja próbna, potem udział lekcjach przynajmniej przez miesiąc (4 lekcje – jedna lekcja tygodniowo).